آراد برندینگ
خانه / نوشابه گازدار / تولید و مواد تشکیل دهنده نوشابه های گازدار

تولید و مواد تشکیل دهنده نوشابه های گازدار

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که نوشیدنی گازدار مورد علاقه ای که همه روزه بر سر سفره هایتان خودنمایی می کند، از ترکیب چه نوع موادی تشکیل شده است؟
شاید به این فکرکرده باشید، مواد تشکیل دهنده ی نوشابه های گازدار که در رنگ های مختلف روانه بازار شده است؛ چیست؟ هرکدام از این مواد چه تأثیراتی بر قسمت های مختلف بدن می تواند داشته باشد؟
چیزی که در ذهن ما، درباره ی نوشابه و مواد تشکیل دهنده ی آن وجودداردا ین است که، این نوشیدنی گازدار از آب، گازکربنیک، قندهای مصنوعی و رنگ های خوراکی تشکیل شده است.
امّا؛ آیا همین ۴عنصر، اجزای تشکیل دهنده ی نوشابه هستند؟ پس این همه ضرر و زیانی که از خوردن این نوشیدنی مورد علاقه به بدن ما می رسد فقط به خاطر وجود این ۴ ماده است؟
قابل ذکراست که فرمول ساخت نوشابه در کارخانجات مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ امّا برخی مواد به عنوان مواد اصلی و شاید بتوان گفت مواد غیرقابل حذف درترکیبات نوشابه هااست که ما در اینجا به بررسی این مواد می پردازیم.
آب:
یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده و غیرقابل حذف در هر نوشیدنی از جمله نوشیدنی های گازدار و نوشابه ها، آب است. آب مورد استفاده در نوشیدنی های گازدار علاوه بر بهداشتی و تمیزبودن، باید خالص و فاقد موادشیمیایی و ناخالصی باشد؛ چراکه در برابر دیگر مواد تشکیل دهنده نوشابه واکنش شیمیایی نشان می دهد.
دی اکسیدکربن:
دی اکسیدکربن یا همانco2ماده ی دیگری در نوشابه است که باعث ایجاد کف و مزه ی خاصی در نوشابه ها می شود و مقدارم صرف آن در طعم و مزه ی نوشابه ها تأثیرگذار است. دی اکسیدکربن با خاصیت اسیدی کردنی که دارد، مدت زمان نگهداری آن ها را افزایش می دهد و سوزش زبانی که با خوردن نوشابه احساس می کنید به خاطر وجود این ماده است.
مواد شیرین کننده نوشابه:
نوشابه ها دارای قند بالایی هستند. وجود ماده ی شیرین کننده به نام ساکارز، باعث شیرین شدن و بالارفتن مقدار کالری موجود در آن ها می شود. در نوشابه های رژیمی از آسپارتام و ساخارین به جای شکر استفاده می شود.
رنگ:
رنگ ها، یکی از موادی که باعث رنگ و لعاب بخشیدن و افزایش وسوسه ما، در خوردن نوشابه ای با رنگ های زیبا می شود. رنگ مورد استفاده در نوشابه ها از نوع رنگ های مصنوعی است که دوام بیشتری در محصول دارد و حتّی اگر از رنگ های طبیعی میوه ها استفاده شود؛ بازهم باید در کنار آن با رنگ مصنوعی به خاطر استحکام آن، ترکیب شود.
کافئین:
یکی از مواد مضر در نوشابه ها وجود کافئین است که باعث اختلال در خواب افراد می شود و از طرفی زمینه بروز بیماری های قلبی و تپش قلب و فشارخون در افراد را فراهم می کند. کافئین موجود در نوشابه باعث از بین رفتن ویتامین ها در بدن می شود و کمبود ویتامین ها سبب ابتلا به سرطان می شود.
اسیدها:
اسیدها از جمله اسیدفسفریک و اسیدسیتریک از مواد تشکیل دهنده نوشابه ها هستند که به منظور تنظیم قند موجود در نوشابه ها، تنظیم phاسیدی، افزایش طعم نوشابه ها و به منظور خاصیت نگهدارندگی، از آن ها در نوشابه هاا ستفاده می شود.
طعم دهنده ها:
نوشابه هایی که با طعم و مزه های مختلف لیمویی یا پرتقالی و… در بازار مشاهده می شود، دارای طعم دهنده های مصنوعی است و در بیشتر آن ها از کنستانتره آب میوه ها نیز استفاده می شود.

منبع: نوشیدنی های ایران

مطلب پیشنهادی

قیمت نوشیدنی گازدار تند زنجبیلی

قیمت نوشیدنی گازدار تند زنجبیلی

فروش انواع نوشیدنی های گازدار تند زنجبیلی با قیمت مناسب از مراکز خرید آن صورت …

پاسخی بگذارید