آراد برندینگ
خانه / نوشیدنی گازدار نعنا و لیمو / طرز تهیه نوشیدنی گازدار نعنا و لیمو

طرز تهیه نوشیدنی گازدار نعنا و لیمو

آیا می دانید نام دیگر نوشیدنی گازدار نعنا و لیمو چیست؟ با طرز تهیه آن آشنا هستید؟ در ایران یکی از شرکت های تولیدی این نوع نوشیدنی را در بطری های یک لیتری تولید و به بازار عرضه می کند.
چند سالی است که ترکیب انواع طعم میوه با سبزیجات معطر برای تولید نوشیدنی ها بسیار مرسوم شده و اینگونه طعم های خوش عطر و طعم به مزاج مصرف کنندگان ایرانی نیز خوش آمده است.
نوشیدنی گازداری مانند موهیتو که از ترکیب نعنا و لیمو به دست می آید. این نوع نوشیدنی به دو صورت خانگی و صنعتی تولید می شود که برای تابستان یک نوشیدنی فوق العاده خنک به حساب می آید. در اینجا طرز تهیه خانگی این نوشیدنی و شرکت تولید کننده آن را به شما معرفی خواهیم نمود.

طرز تهیه نوشیدنی موهیتو

برای تهیه نوشیدنی پرطرفدار موهیتو بیش از هر چیزی به یک لیوان آب گازدار احتیاج خواهید داشت که به صورت آماده می توانید از سوپرمارکت ها تهیه نمایید. برگ نعنا تازه و شسته شده حدود ۸ تا ۱۰ عدد، یک تا دو قاشق غذاخوری شکر، دو الی سه عدد لیمو ترش و یخ به میزان کافی.
برای تهیه کافی است که تمام مواد اولیه گفته شده در بالا را درون مخروط کن بریزید و اجازه دهید یک تا دو دقیقه کاملاً مخروط شوند. سپس آنها را در یک لیوان شیشه ای بلند ریخته به میزان دلخوان به آن یخ اضافه و سپس میل کنید. البته می توانید تمام این مواد را نیز بدون مخروط کردن در یک لیوان مخلوط کرده و نوش جان کنید که فیلم آموزش آن را در زیر برای شما به نمایش خواهیم گذاشت.
وجود لیمو ترش در ترکیبات این نوشیدنی آن را به یکی از خنک ترین نوشیدنی های تابستانی تبدیل کرده است.

تهیه نوشیدنی

تولید صنعتی نوشیدنی گازدار موهیتو

در مورد تاریخچه نوشیدنی گازدار نعنا و لیمو یا همان موهیتو باید گفت که برای اولین بار در کشور کوبا به طور سنتی تهیه می شد، یعنی زادگاه این نوشیدنی کشور کوبا است که البته برخی به اشتباه مکزیک می دانند. در زبان محلی به موهیتو، موخیتو می گویند و با برگ یک نعناع محلی آن را تهیه می کنند.
در ایران این نوشیدنی جدید علاوه بر سرو در کافی شاپ ها و خانه ها، به طور صنعتی در شرکت سن ایچ نیز تولید می شود.
نوشیدنی گازدار موهیتو سن ایچ از جمله محصولات جدید و پرطرفدار شرکت محسوب می شود که در بطری های پت یک لیتری و ۳۳۰ سی سی با رنگ آبی تولید و به بازار شهرهای مختلف عرضه می شود.

منبع: نوشیدنی های ایران

مطلب پیشنهادی

نوشیدنی گازدار

خرید انواع نوشیدنی گازدار نعناع و لیمو

خرید و فروش انواع نوشیدنی گازدار با طعم نعناع و لیمو از طریق سایت اینترنتی …

پاسخی بگذارید